Vše co jste chtěli vědět o Marge

Líbí se? Sdílejte:

Všechno co jste chtěli vědět o Marge Simpsonové v našem dalším pokračování o postavách ze Springfieldu.

Marge Simpsonová, celým svým jménem Marjorie Jacqueline “Marge” Simpsonová (rozená Bouvierová) se narodila 1. října 1956 (v jedné z epizod však naznačila jiný měsíc narození, únor) v Capital City. Je nejmladší ze tří dcer manželského páru Clancyho a Jaqueline Bouvierových. Má dvě starší sestry, dvojčata, Selmu a Patty.

Jak se potkala s Homerem

S Homerem se poprvé v životě setkali v jednom z posledních docházkových ročníků Springfieldské základní školy. Homera později také doučovala, který se tak pokoušel získat její přízeň, aby s ním šla Marge na školní ples. Bohužel pro něj, si Marge vybrala jako doprovod Artii Zifa.

Stalo se tak ve dvanáctém díle druhé řady s názvem – Takoví jsme byli (The Way We Was; angl.), ve kterém se díky neúspěšném pokusu Artiiho o sex, Marge vydává autem zpět cestou domů, když potká Homera a sveze ho s sebou.

Manželství s Homerem

Po několik let spolu Marge a Homer na dvakrát chodili, když v 78. roce Marge zjistila, že je těhotná. Měli s Homerem svatbu v malé kapli vedle kasina, kdesi na okraji hranic státu Springfield, kterou můžete vidět v šestém díle osmé řady s názvem Rozdělený Milhouse (A Milhouse Divided; angl.). Tři roky na to se jim narodila dcera Líza. Posledním přírůstkem do jejich rodiny se stala malá Maggie. Homerův otec Abe koupil Homerovi a Marge dům, ve kterém společně žijí a vychovávají tři děti.

Životem v manželství Marge doslova žije. Většinu svého času se stará o děti a tráví čas domácími prácemi. Stará se o malou Maggie, je skvělou Lízinou oporou a podporuje ji v jejich aktivitách a Barta buď obhajuje nebo chrání před naštvaným Homerem. Přestože se v několika dílech s Homerem několikrát sami sobě odvrátili, vždy se k sobě zase vrátili.

Osobnost

Marge je velmi zásadovou ženou v domácnosti, což potvrzuje i fakt, že jako jediná povzbuzuje členy rodiny k nedělním návštěvám kostela. Nemá ráda rizika a snaží se jim za každou cenu vyhnout. Díky svým touhám o perfektním stavu věcí a jejímu pokrytectví si několikrát Marge, jakožto lidská “žlutá” bytost, šlápne vedle. Vyjímkou tedy nebylo například udání manžela Homera produkční společnosti, když promítal filmy za domem na zahradě obyvatelům Springfieldu a podobně.

Marge je také velmi talentovanou malířkou, o čemž jsme se mohli přesvědčit v jedné z epizod druhé řady seriálu Simpsonovi – Síla talentu (Brush with Greatness; angl.), kdy ji Líza povzbudila se zapsáním do springfieldské umělecké soutěže. S vystaveným portrétem Homera ve spodním prádle na gauči soutěž vyhrála. Pro její talent si i majitel továrny pan Burns objednal od ní svůj portrét.

Zajímavosti

  • Přestože se Marge věnuje práci doma, její pracovní zkušenosti jsou celkem pestré. Marge například pracovala jako policistka, číšnice nebo učitelka. Dohromady si vyzkoušela 23 pracovních pozic.

  • Marge v jednom z dílů cvičila na steroidech, což ji pochopitelně moc krásy nepřidalo – v deváté epizodě 14. řady Namakaná máma (The Strong Arms of the Ma; angl).

  • Marge byla dvakrát ve vězení. Ve 22. díle 27. řady s názvem Ve vězení dobře, doma nejlíp (Orange Is the New Yellow; angl.)  čelila obvinění a byla zatčena za nedbalost při výchově dítěte, když nechala jít Barta do parku samotného. Ve druhém případě se Marge dostala do vězení, když v Kwik-E-Martu nezaplatila láhev Bourbonu – 21. epizoda 4. řady pojmenovaná Marge za mřížemi (Marge in Chains; angl.).

  • Marge úspěšně kandidovala na post starosty Springfieldu v šesté epizodě 29. řady s názvem Starosti starostky (The Old Blue Mayor She Ain’t What She Used To Be; angl.).

Facebook komentáře
Líbí se? Sdílejte: