Co se stalo s Krabappelkou?

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Co se stalo s Krabappelkou? 1

Záhada kolem učitelky základní školy ve Springfieldu Edny Krabappelové vyřešena.

Je to pár dní co jsme k nám do redakce dostali zajímavý tip na článek od našeho věrného fanouška Jaromíra. Dali jsme tedy u nás v redakci hlavy dohromady a zjistili o smrti a ukončení postavy Edny Krabappelové ze Simpsonových, co se dalo.

Zabil Ednu Krabappelovou Homer Simpson?

Na první pohled by se to tak mohlo zdát a to díky deváté epizodě dvacáté třetí řady (2011-2012), Duch Vánoc příštích (Holidays of Future Passed). V této epizodě, která se odehrává v budoucnosti se na pár okamžiků objeví Ned Flanders. Ned Flanders v krátkém rozhovoru připomene Bartovi smrt Edny, kterou Homer omylem přejel (videoukázka níže).

V žádném z dalších epizod seriálu Simpsonových však jinou zmínku o smrti Edny nebo jak Edna zemřela nenajdete. Kromě jedné výjímky, popsané níže.

Ukončení charakteru Edny Krabappelové

Herečka a dabérka Marcia Wallace, která propůjčila svůj nezapomenutelný hlas Edně Krabappelové od začátku seriálu Simpsonových (od roku 1989), podléhá na následky rakoviny 25. října 2013(†70). Její hlas jsme v originálním znění mohli slýchávat celých 24. let. Po této události se rozhodlo o ukončení charakteru Edny Krabappelové, stejně tak jako tomu bylo v případě ukončení simpsonovského uvaděče Troye McClura, jehož dabér Lionel Hutz zemřel na konci 90. let.

V českém znění dabuje Ednu Krabappelovou herečka Blanka Zdichyncová.

Poslední epizodou, ve které se Bartova učitelka ze Springfieldské základní školy objevuje, je epizoda 23. série – Muž, který modifikoval příliš mnoho (The Man Who Grew Too Much). Epizoda s pořadovým číslem 533 byla v USA odvysílána 9. března 2014.

Na začátku epizody píše Bart na školní tabuli v jeho obvyklé uváděcí scénce ve škole, kterou známe z každé epizody, „WE’LL REALLY MISS YOU MRS. K.“ (Opravdu nám chybíte paní Krabappelová).

Konec epizody je věnovaný tanci Edny Krabappelové s Nedem Flandersonem zakončená scénkou v Nedově domě.

Pocta Marcii Wallaceové alias Edně Krabappelové

Bart se loučí s paní učitelkou Krabappelovou

Marcia Wallaceová získala v roce 1992 za svůj dabérský výkon Edny Krabappelové cenu Emmy. Celým svým jménem Marcia Karen Wallace se narodila 1. listopadu 1942, v Crestonu v Americkém státě Iowa. Herečka byla známá předvším díky Simpsonovým. Mohli jsme ji také ale vidět v několika filmech a seriálech.

Co se stalo s Krabappelkou? 2

Marcia Wallace alias Edna Krabappelová

Máte-li tipy na novinky a zajímavosti o Simpsonových, neváhejte nám napsat do redakce přes kontaktní formulář ZDE. Odpovíme každému. Vaše redakce Simpsonovi.eu.