Fenomén jmeném Springfield

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Fenomén jmeném Springfield 1

Město Springfield

V našem všeobecném shrnutí názvu Springfieldu si konečně uděláte jasnou představu o názvu městečka Springfield, kterou nikde jinde nenajdete.

Pojmenování místa jménem Springfield patří k hojně využívaným pojmenováním měst a míst v anglicky mluvících zemí. Zejména populárním ve Spojených státech, kde se název měst a obcí Springfield vyskytuje 33-krát napříč 25-ti státy USA (z toho pět ve státě Wisconsin) a jako pojmenování okresků minimálně ve třicetišesti případech.

V praxi to ale znamená, že populární pojmenování místa, města, obce nebo okrsku jmeném Springfield, se najde napříč všemi padesáti státy USA.

Historicky úplně prvním Springfieldem se ve Spojených státech stal ten v Massachusetts. Byl založený v roce 1636 Williamem Pynchonem pod správou Connecticutské kolonie a pojmenovaný podle jeho rodného anglické města Springfield v anglickém Essexu v roce 1941.

Kde se nachází ten pravý Springfield ze Simpsonových

Obyvatelé všech Springfieldů po celé severní Americe jsou pochopitelně přesvědčení o tom, že zrovna ten jejich Springfield patří mezi ty správné ze seriálu Simpsonovi. Nicméně tvůrce seriálu Simpsonovi, Matt Groening, již v roce 2012 potvrdil správnou lokalitu Springfieldu Simpsonových, která se nachází ve Springfieldu na severozápadě USA, ve státě Oregon.

Po více než dvaceti letech byla tedy otázka místa bydliště nezodpovězena ani samotným tvůrcem Simpsonových Mattem Groeningem, který tuto skutečnost až v roce 2012 potvrdil.

Nechci zničit přesvědčení lidí o tom, že zrovna ten jejich Springfield je, nebo není ten správný, ať už je to v Ohiu, Massachusets nebo kterýkoliv jiný Springfield. Vždy odpovím, že je to ten správný. – Matt Groening

Více důkazů o správné lokalitě Springfieldu ze Simpsonových

  • Matt Groening vyrůstal nedaleko Springfieldu v americkém státě Oregon, konkrétně v Portlandu.
  • Matt Groening původně zamýšlel pojmenovat postavy ze seriálu Simpsonovi podle názvů ulic v Portlandu, kde vyrůstal, ale z nedostatku času to nevyšlo.
  • Simpsonovi ze seriálu žijí v ulici Evergreen Terrace, přižemž se jedná o stejnou ulici jako v Portlandu, nedaleko Springfieldu, kde Groening vyrůstal.
  • Jména členů rodiny Simpsonových jsou inspirovány skutečnými jmény v rodině Matta Groeninga – Homer, Marge, Lisa, Maggie.

Zajímavosti

◉ Springfield je na pátém místě nejběžněji používaných jmen v USA (první je Washington)
◉ Springfield v Massahusetts je rodné město basketbalu, míčové hry navržené Jamesem Naismithem
◉ Springfield ve státě Illionois je městem 16-tého prezidenta USA, Abrahama Licolna
◉ Před vydáním prvního celovečerního filmu Simpsonovi ve filmu, Matt Groening podepsal plaketu Springfieldu v Oregonu👇

Fenomén jmeném Springfield 2