Fenomén jmeném Springfield

Líbí se? Sdílejte:

Fenomén jmeném Springfield 1

V našem všeobecném shrnutí názvu Springfieldu si konečně uděláte jasnou představu o názvu městečka Springfield, kterou nikde jinde nenajdete.

Pojmenování místa jménem Springfield patří k hojně využívaným pojmenováním měst a míst v anglicky mluvících zemí. Zejména populárním ve Spojených státech, kde se název měst a obcí Springfield vyskytuje 33-krát napříč 25 státy USA (z toho pět ve státě Wisconsin) a jako pojmenování okresků minimálně ve třicetišesti případech.

V praxi to ale znamená, že populární pojmenování místa, města, obce nebo okrsku jmeném Springfield, se najde napříč všemi padesáti státy USA.

Historicky úplně prvním Springfieldem se ve Spojených státech stal ten v Massachusetts. Byl založený v roce 1636 Williamem Pynchonem pod správou Connecticutské kolonie a pojmenovaný podle jeho rodného anglické města Springfield v Essexu v roce 1941.

Zajímavosti

  • Springfield je na pátém místě nejběžněji používaných jmen v USA (první je Washington)
  • Springfield v Massahusetts je rodné město basketbalu, míčové hry navržené Jamesem Naismithem
  • Sprinfield ve státě Illionois je městem 16-tého prezidenta USA, Abrahama Licolna
Facebook komentáře
Líbí se? Sdílejte:

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Refresh