Hlasy bílých herců v Simpsonových končí

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Hlasy charakterů ze seriálu Simpsonovi se podle producentů seriálu musí vypořádat s etnickou vyvážeností.

Jinými slovy, seriálové postavy Simpsonových z etnických menšin, kterým byl doposud propůjčen hlas „bílých“ herců v původním znění, tak bude nahrazen za „ten správný“. V pátečním prohlášení produkce (26.6.2020), které je podle jejich slov rozhodnutím krokem vpřed se již nebudou využívat hlasy herců bílé pleti těm postavám, kterým to podle jejich barvy pleti nepřísluší.

Postavy herce Hanka Azaria

Jde tak o následující krok produkce navazující na problémy týkající se veřejného tlaku na indickou postavu Apu, které propůjčil hlas Hank Azaria. Herec Hank Azaria zkraje tohoto roku prohlásil, že přestane propůjčovat svůj hlas postavě, která byla kritizována pro negativní zobrazení Indoameričanů (Více v našem článku: Co bude s Apuem?). Herec H. Azaria také namluvil postavu černocha policisty Loua a postavu mexicko-amerického čmeláka v Simpsonových.

Hlasy bílých herců v Simpsonových končí 1

Bumble-bee a policista Lou, které namluvil Hank Azaria

Nejasné prohlášení & BLM

V pátečním prohlášení se však neuvádí, jestli postavy v seriálu nadále zůstávají či nikoliv. Toto prohlášení přišlo právě v době rozsáhlých protestů stoupenců „Black lives matter“ proti rasismu, které se konají nejen ve Spojených státech amerických a to od smrti Afroameričana George Floyda (Aktuálně.cz – „Něžný obr“ dojal Ameriku. George Floyd nijak nevyčníval, přesto je z něj symbol změn).

Postavy ze seriálu Simpsonovi nejsou zdaleka jedinou televizní produkcí ovlivněnou nedávnou smrtí při policejním zásahu. Například herec Mike Henry ze seriálu Family Guy, který propůjčil svůj hlas černošské postavě Cleveland Brown, odchází ze scény po dlouhých dvaceti letech.

Myslíte si, že je to krok vpřed, jak sama uvádí produkce serálu Simpsonovi?