Itchy & Scratchy show

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Kdo by neznal bláznivý animák, který se vyskytuje v show Šáši Krustyho. Dvojku Itchy a Scratchy ze springfieldského televizního kanálu 6.

Itchy & Scratchy show 1

Itchy & Scratchy Show

Itchy & Scratchy Show je animovaná show v představení Šáši Krustyho na springfieldském Kanálu 6. Itchy & Scratchy Show je známá díky extrémním, až brutálním scénkám psychotické myši jménem Itchy, k jejiž zálibám patří zabíjení kočky jménem Scratchy. Každá z epizod většinou navazuje na konkrétní díl, ve kterém se Itchy a Scratchy objeví. Jako například v díle, ve kterém Líza vlastní MyPod, se tihle dva objeví v epizodě s názvem „diePod Slaylist“. Scratchy si poslouchá svůj MyPod, ale exploduje mu hlava poté, co myšák Itchy nastaví hlasitost na extrémní maximum.

Poprvé se na televizních obrazovkách objevili 20. listopadu 1988 v Simpsons shorts v show Tracey Ulmannové jako parodie na Toma a Jerryho. Původně tak zaplňovali čas pro celou epizodu Simpsonových, aby nebyla příliš krátká.

Historie Itchy & Scratchy Show

Práva na postavu myšáka jménem Itchy, vlastní jeho tvůrce Chester Lampwick, který ho vymyslel již v roce 1919. Původní jméno postavy myšáka znělo „Itchy the Lucky Mouse“, která se poprvé objevila v Lampwickově komiksu „Manhattan Madness“.

Vývoj postav

Roger Meyers, Sr. poté v roce 1921 okopíroval postavu Itchyho a založil Itchy and Scratchy Studios. Kocour Scratchy se poprvé objevil v krátkém 14-ti vteřinovém animovaném videu v roce 1928. Později v tomto roce hráli animované postavy Itchy a Scratchy poprvé společně v animáku „Steamboat Itchy“. Jednalo se o parodii disneyovské epizody s Mickey Mousem. Itchy a Scratchy byli kromě svých krátkých animáků a nejméně dvou filmů (Pinitchio – parodie na Pinocchia; and Scratchtasia – parodie na Fantasia od Disney) také k vidění v televizní reklamě na cigarety značky Laramie nebo byli pravidelně uváděni ve válečném rozhlasovém seriálu. Během 70-tých let minulého století vznikla epizoda „Itchy & Scratchy meet Fritz The Cat“, která byla díky svému úpřímnému zobrazení sexu a narkotik označena jako mládeži nepřístupná. Podle Komiksáka je k dostání tento snímek jenom pouze jako podpultovka a v pirátských kopií.

Itchy & Scratchy show 2

Friends Hour a Poochie

Ve snaze udržení si divácké pozornosti taktéž vznikali další parodující postavy v epizodách pojmenovaných jako Itchy & Scratchy and Friends Hour (:Uncle Ant, Disgruntled Goat, Flatulent Fox, Ku Klux Klam, Manic Mailman, Dinner Dog a Rich Uncle Skeleton). Zvláštní místo si našla postava psa jménem Poochie, který měl show Itchyho a Scratchyho podle producentů oživit. Namluvil ho dokonce sám Homer Simpson, který se o tuto práci ucházel ve 14. epizodě 8. řady z roku 1997 (Název epizody – Představují se Itchy, Scratchy a Poochie;  The Itchy & Scratchy & Poochie Show; anglicky)

Později je Itchy a Scratchy Studios pod vedením Rogera Meyerse Jr., syna stořitele studia. Nakonec pod vedením žaloby původního tvůrce Itchyho, Chestera Lampwicka, studio zbankrotuje – K vidění v 18. epizodě 7. série v epizodě pojmenované Den, kdy zemřelo násilí (The Day the Violence Died).

V roce 1995 se studio přejmenovalo na Itchy & Scratchy & Poochie Studios.

Video: Ukázka dílů Itchy a Scratchy show

O postavách Itchy, Scratchy a Poochie v dalších příspěvcích na Simpsonovi.eu