Kang a Kodos ze Simpsonových

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Kdo by neznal mimozemskou dvojku Kanga a Kodose z amerického seriálu Simpsonovi.

Kang a Kodos ze Simpsonových 1

Kang a Kodos jsou dvě postavy mimozemského původu ze seriálu Simpsonovi. Jejich hlasy v původním znění namluvili herci Harry Shearer (Kang) a Dan Castellaneta (Koddos). V českém znění pak povětšinou Milan Slepička jako Kang a Bohdan Tůma jako Kodos. Mimozemšťané Kang a Kodos pocházejí z dílny scénaristů Jaye Kogena a Wallace Wolodarskeho.

Kang a Kodos jsou dva mimozemšťané z fiktivní planety Rigel VII. a poprvé se objevili v prvním Čarodějnickém díle Simpsonových, o kterém jsem již psali dříve. Velmi často se také objevují náhodně v epizodách seriálu Simpsonových jako součást „týmu spiknutí“ proti lidské civilizaci a vyskytují se také v několika počítačových hrách a hrách pro konzole se Simpsonovými.

Jejich role

Poprvé se postavy Kang a Kodos jako mimozemšťané předvedli v prvním Čarodějnickém díle v druhé řadě Simpsonových v mini příběhu Hladoví budiž prokleti (Hungry are the Damned), když si ke konci mini příběhu na Simpsonových pěkně „pošmákli“. V několika dalších dílech si Kang a Kodos příležitostně zahráli při scénách kolem planetární invaze Země a zejména vé známé epizodě, která se odehrála v Čarodějnickém díle v sedmé řadě Simpsonových, kdy se pokoušeli o nadvládu planety Země v převleku u amerických prezidentských voleb v roce 1996 jako Bill Clinton a Bob Dole.

Simpsonovi uneseni mimozemšťany [0:45]

V prvním díle Čarodějnického dílu Simpsonových, kdy se poprvé Kang a Kodos ukázali – Druhá řada seriálu

 

Když se Kang a Kodos pokoušeli ovládnout planetu Zemi [1:36]

Čarodějnický díl VII jako první díl osmé řady Simpsonových

 

Zajímavosti

Dlouho se nevědělo, jakého pohlaví mimozemšťané Kang a Kodos ze seriálu Simpsonových vlastně jsou, ale díky jednomu dílu Futuramy se fanouškové mohli dozvědět, že jde o hermafroditní bytosti.

 

No Responses