Koronavirus v Simpsonových

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Předpovídání budoucnosti se v seriálu Simpsonovi stává v některých případech skutečností, jako například zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem šestnáct let předtím, co se jím skutečně v roce 2016 stal. Stalo se tak i v případě celosvětové epidemie koronavirusu COVID-19? Předpověděl seriál Simpsonovi koronavirus již před 27 lety?

Koronavirus v Simpsonových 1

Homer po otevření balíčku z Japonska

Předpověděli Simpsonovi Koronavirus?

V jednadvacátém dílu čtvrté řady – Marge za mřížemi (angl. Marge in Chains), která měla premiéru 6. května 1993 se skutečně objeví virus, který pochází z japonské Osaky. Stane se tak poté, co si obyvatelé Springfieldu objednají odšťavnovač na ovoce, který viděli v televizní reklamě. Společně s odšťavnovačem na ovoce však do Springfieldu dorazí i japonská chřipka. V továrně totiž pracuje nakažený zaměstnanec, díky kterému se virus dostane až do Springfieldu.

Koronavirus v Simpsonových 2

Reklama na odšťavnovač

Koronavirus v Simpsonových 3

Nemocný dělník v japonské továrně

Obrázek z epizody

Obrázek z epizody, který rozvířil vlnu diskuzí napříč internetem je velmi podařeně upravený. Jedná se tedy o Hoax. Podle originálu je v pozadí reportáže novináře Kenta Brockmana jiný nápis – „Apocalypse Meow“. Navíc je originální obrázek z jiné řady seriálu, konkrétně ze šesté epizody dvacátédruhé řady – Hrátky s Montym (angl. The fool Monty).

Koronavirus v Simpsonových 4

Upravený obrázek s koronavirusem vpravo dole

Koronavirus v Simpsonových 5

Upravený obrázek s koronavirusem

Koronavirus v Simpsonových 6

Reportér Kent Brockman v epizodě Hrátky s Montym

Koronavirus v Simpsonových 7

Kent Brockman o japonské chřipce v epizodě Marge za mřížemi

Závěr

I když se v několika epizodách seriálu podařilo předpovědět budoucnost, Simpsonovi koronavirus nepředpověděli.