Mapple – Apple Simpsonových

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

V Simpsonových se také najde silná značka elektroniky po které všichni prahnou a kterou prostě musíte mít. Jde o Mapple Steva Mobbse.

Mapple - Apple Simpsonových 1

Značka Mapple ze Simpsonových byla založena Stevem Mobbsem, která prodává elektroniku, počítače a s nimi související služby. Její prodejnu naleznete ve springfieldském nákupní centru a i na několika dalších místech. Sama Líza Simpsonová vlastní počítač Mapple a hudební přehrávač MyPod.

Mapple - Apple Simpsonových 2

Značka Mapple a její produkty se poprvé objevili v sedmé epizodě dvacáté série pojmenované Mypody a sousedé (MyPods and Boomsticks), ve kterém Líza dostane svého MyPoda od šáši Krustyho ve značkovém Mapple obchodě. Časem ji však čeká nemilé překvapení v podobě vystavené faktury s vysokou částkou na 1200 dollarů za používání služeb od Mapple, což jí donutí vydat se za samotným Stevem Mobbsem. Ten ji nabídne práci, aby si dluh mohla odpracovat, protože opravdové motto společnosti zní: „Žádné splátky“, oproti té veřejnosti známé jako „Myslete jinak“. 

Mapple - Apple Simpsonových 3

 

Produkty

MyPod (kapesní hudební přehrávač), MyPhone (mobilní telefon), MyPhonies (sluchátka), MyPads (tablet), MyCubes (počítač), MyTunes (Hudba a videa). Každý uživatel Mapple má vlastní účet MyBill pro platbu služeb.

Mapple - Apple Simpsonových 4

 

Zajímavosti

  • Společnost Mapple sídlí na mořském dně. Cesta tam trvá jeden měsíc v ponorce připomínající velkou USB flash paměť
  • Produktová řada Mapple je téměř totožná s produktovou řadou Apple
  • Bylo naznačeno, že Steve Mobbs byl z jeho vlastní společnosti Mapple vyhozen v roce 1998 než se znovu vrátil
  • Výrobní cena MyPhone je 8 dollarů. Prodává se za 500 dollarů

Mapple - Apple Simpsonových 5

Značka Mapple je vlastně parodií na světoznámou značku Apple, poukazující na přemrštěné ceny jejich produktů a služeb. Vzhledem k autorským právům má tak Mapple v logu nakouslé jablko z obou stran a její produkty mají například jíné srovnání tlačítek, než je tomu u Apple.

No Responses

  1. 24. 2. 2019