Montgomery Burns

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Montgomery Burns 1

Pan Burns, neboli celým svým jménem Charles Montgomery Plantagenet Schicklgruber Burns (znám také jako Monty Burns), je velmi dobře známou postavou ze seriálu Simpsonovi. Nahlédněte do jeho života a rozuzlete tak tajemství, která vám dosud unikala.

Biografie

Monty Burns se narodil Cliffordovi a Daphne Burnsovým jako druhý nejmladší mezi dalšími dvanácti sourozenci. Z části Skot z otcovi strany, kdežto u jeho matky jsou předpokládanými předky Skotové, Němci, ale i Mexikánci. Jako dítě byl přezdíván svými rodiči „Happy“ (anglicky šťastný) díky své radostné náladě a přívětivosti. Svoji matku Monty později nenáviděl za mimomanželské pletky s bývalým 27. prezidentem Spojených Států Amerických (1909-1913), kterou se za to později pokoušel zavraždit.

Montgomery Burns 2

Už v mládí opustil své rodiče a žil se svým dědečkem Wainwrightem Montgomery Burnsem, bývalým otrokářem a bezcitným miliardářem, který v tehdejším Springfieldu vlastnil podnik na těžbu uranu. Podle všech dostupných informací doprovázelo Montyho jeho dalších devět sourozenců, kteří zemřeli za podezřelých okolností, díky čemuž se Monty Burns stal jediným právoplatným dědicem rodinného majetku.

Studium

Montgomery Burns žil privilegovaným životem a radostně se bavil při útrapách a zranění nešťastných imigrantských dělníků, které zaměstnával jeho děda Wainwright. Z čehož se usuzuje, jak se z milého malého chlapečka stala bezcitná osoba s chladným srdcem.

Burns studoval na univerzitě Yale v Connecticutu, USA, kde promoval v oborech věda a podnikání. Hrával tam také ve fotbalovém mužstvu a byl zapojen do tajné společnosti s názvem Skull and Bones (anglicky „Lebka a Kosti“).

V roce 1936 obdržel americké číslo sociálního zabezpečení až jako druhý, za což neměl rád prezidenta USA Franklina Roosvelta, který číslo sociálního zabezpečení dostal jako první.

Montgomery Burns 3

V roce 1939 se na setkání absolventů univerzity Yates potkal a zapletl do života Lily Bancroftové, jejichž plodem lásky se stal dlouho neobjevený Montyho syn jménem Larry Burns, kterého jeho matka předala do adopce a který se nakrátko zapletl do Montgomeryho života v jedné z epizod Simpsonových.

II. Světová válka

Za druhé světové války, když nacistické německo napadlo Polsko, se Burns připojil k valně známé jednotce nacistů SS, kde však díky svým americkým kořenům nezůstal dlouho a v roce 1941 se vrátil zpět do Ameriky. Bylo to jen několik dní po vyhlášení války Spojených Států proti Německu. Za druhé Světové války sloužil na americké straně jako pilot jednotky se jménem Flying Hellfish (anglicky „Létající pekelné ryby“). Byl také zapleten do nesrovnalostí, které vedli k jeho vyšetřování samotným zakladatelem FBI Johnem Edgarem Hooverem. V průběhu II. Světové Války se Burns poprvé setkal s Abrahamem Simpsonem II. (Dědou ze Simpsonových), když mu Abe jako seržant velel. Z jedné epizody seriálu také víme, že ke konci války se Burns během čistky jednoho nacistického hradu obohatil o několik hodnotných uměleckých portétů a také se pokoušel o vraždu Abeyho Simpsona, za což byl za nečestné jednání z armády USA propuštěn.

Montgomery Burns 4

Ke konci druhé sv. války byl Burns co by jako jeden z nejbohatších lidí v Americe, najat 33. prezidentem USA k doručení bilionové bankovky na pomoc zničené Evropě po válce. Pomoc do Evropy v rukách Montgomeryho Burnse však nikdy nedorazila. O speciální bilionovou bankovku pak v jedné z epizod Simpsonových přijde při návštěvě komunistické Kuby a prezidenta Fidela Castra, kam se vydal při útěku za spravedlností.

Dalším temným obdobím Burnse byla jeho aktivita při výrobě biologických zbraní, jakožto profesorem na Springfieldské univerzitě, kde se stal profesorem v roce 1964. Rok poté, v roce 1965, jeho laboratoř na výrobu biologických zbraní zničili míroví aktivisté. Akce na zničení laboratoře se také účastnila Mona Simpsonová, matka Homera Simpsona.

Jaderná elektrárna

Jadernou elektrárnu otevřel pan Burns v roce 1968 a to společně s jeho výkonným asistentem Waylonem Smithersem, díky kterému v létě toho roku nedošlo ke katastrofě v podobě výbuchu jaderné elektrárny. V několika epizodách seriálu Simpsonových se také dozvídáme, že továrna je vlastněna jinou společností tak, aby v případě problému vyvázl Burns bez potíží nebo že jednu dobu zaměstnával celé brazilské fotbalové družstvo, které havarovalo letadlem na jeho pozemku.

Montgomery Burns 5

 

No Responses