Otto Mann – řidič autobusu

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Otto Mann - řidič autobusu 1

Otto Mann nepatří zrovna k nejúspěšnějším školním absolventům a momentálně se živí jako řidič autobusu základní Springfieldské školy. Karikatura postavy vychází z konceptu typického fanouška heavymetalové hudby, kteří hrajou na kytaru, berou drogy a mají nízkou pracovní kvalifikaci. Otto je známý také především svými stranickými názory a oslovováním ostatních jako: „jasně vole“, „jasně kámo“ apod. V některých epizodách se společně s Bartem Simpsonem tváří jako kamarádi a staří známí a to i navzdory věkovému a charakternímu rozdílu mezi nimi, když si představíme Otta, jako řidiče snícího o sobě jako o celebritě s vlastní rockovou kapelou při řízení školního autobusu do potíží.

Postava

O Ottově rodině mnoho nevíme. Jeho otec je admirálem námořní flotily Spojených států, který Otta už od dětství varoval před „jenom hraním celý den na kytaru“, která ho nikam nedostane, což Otto kvůli svým ambicím samozřejmě nemůže vystát. Díky tomu k sobě moc blízký vztah nemají.

Až díky 22. epizodě třetí řady seriálu Simpsonových jsme se mohli dozvědět jak starý Otto ve skutečnosti je. V epizodě nazvané Otto v akci (The Otto show; angl.), se dozvídáme, že Otto jako řidič školního autobusu nevlastní řidičské oprávnění a je propuštěn. V této epizodě se záběrem kamery na jeho nový řidičský průkaz dozvídáme jeho datum narození – 8. ledna 1963. V době premiéry této epizody mu bylo 29 let (USA premiéra epizody Otto v akci – 23.4.1992).

Jeho nejvyšším vzděláním je absolvování univerzity na Rhode Islandu v USA, kde si ale nemůžeme být stoprocentně jistí, protože se tato informace objevila v jeho vlastním snu v jedné z epizod (7. díl desáté řady, Líza má jedničku – Lisa Gets an „A“;angl.).

Otto Mann - řidič autobusu 2

Otto byl minimálně dvakrát plně pracovně suspendován. Poprvé když měl 15. nehodu školního autobusu, kdy se tak zjistilo, že nemá řidičský průkaz. Podruhé, když mu Bart Simpson ukradl jeho školní autobus a Otto tak propásl šanci stát se řidičem kapely Metallica.

Vztahy

Otto Mann - řidič autobusu 3

Otto byl kdysi zasnoubený s dívkou jménem Becky. Měli se vzít v domě Simpsonových na 742 Evergreen Terrace a jako menu svatební hostiny a jídla použili přebytky z předchozí svatby Apua, majitele springfieldského supermarketu. Ze svatby bohužel sešlo, protože poté, co Otto pozval na svatbu heavymetalovou kapelu, Becky odhalila, že heavymetal nemůže ani vystát. Otto dostal radu od Marge a na výběr mezi hudbou a Becky. Hudba vyhrála. (21. epizoda 11. řady, Šílená a ještě šílenější Marge – It’s a Mad, Mad, Mad, Mad Marge; angl.)

Zajímavosti

  • Otto je velmi nadaný kytarista. Tvrdí, že hraní na kytaru byla jediná věc, kterou dělal na střední
  • Oblíbená hudba – Metallica, Jimi Hendrix, Led Zeppelin
  • Otto vytvořil vlastní komiks Busman – Řidič autobusu super hrdina, který je přes den obyčejným řidičem školního autobusu a v noci zabijákem upírů a zombíků (viděno ve 21. díle druhé řady pojmenované Drobné kiksy nad komiksy – Three Men and a Comic Book; angl.)

Otto Mann - řidič autobusu 4

  • Má se za to, že měl něco s Agnes Skinnerovou (matkou ředitele Springfieldské základní školy Seymoura Skinnera)

Videa

Ottova svatba s Becky

Ottova nehoda kdy přijde o řidičák