Simpsonovi o Česku a Golemovi

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Simpsonovi o Česku a Golemovi 1

Víte kdy padla první zmínka o Česku nebo o pražském Golemovi v kultovním seriálu Simpsonovi? My to zjistili za vás.

Vůbec první zmínka o Česku, v anglickém originále o Československu, padla v již v třetí řadě Simpsonových, která se u nás na televizních obrazovkách objevila na konci roku 1993 v díle pojmenovaném U ohnivého Vočka. V anglickém originále Flaming Moe’s se američtí diváci setkali se zmínkou o Československu o dva roky dříve, na konci listopadu 1991, kdy tedy bylo Česko stále ještě součástí České a Slovenské Federativní Republiky (ČSFR).

Zmínka o Pražském Golemovi padla v Čarodějnickém dílu osmnácté řady seriálu Simpsonovi. V anglickém originále Treehouse of Horror XVII, která se v USA poprvé odvysílala v září roku 2006. V ČR měla epizoda premiéru zkraje září 2008.

1. U ohnivého Vočka (Flaming Moe’s)

Epizoda, kde se Vočkův bar stane oblíbeným díky míchanému alkoholickému nápoji, který vymyslel Homer Simpson, se mimo jiné dovídáme, „jak jednou ty dvě rašple, co má Marge za sestry“, byli na dovolené v Česku.

Videoukázka se zmínkou o Česku v češtině

Videoukázka se zmínkou o Československu v anglickém originále

2. Speciální čarodějnický díl XVII (Treehouse of Horror XVII)

V této epizodě, která je složená z několia mini-epizod, jak bývá u Čarodějnických dílů zvykem, se objeví Pražský Golem. Mini epizoda Jak je důležité míti Golema (v anglickém originále You Gotta Know When to Golem) představí Bartovi pražského Golema samotný Šáša Krusty, který objeví Barta v místnosti rekvizit jeho pořadu pro děti.

Videoukázka s pražským Golemem v češtině

Videoukázka s pražským Golemem v původním znění