Školník Willie

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Školník Willie 1

Školník Willie

Školník Willie, celým svým jménem William Sean McLavel, známý také jako G.K. Willington Esquire nebo William MacMoran, pracuje jako školník ve springfieldské základní škole. Willieho původní pracovní náplní ve škole byla jako instruktor plavání. Typicky rozzuřeným školníkem byl jmenovaný ředitelem Skinnerem poté, co Skinner strávil víkend v bazénu plném červů, o což se postaral ještě větší darebák a vtipálek v té době, než je nyní Bart Simpson (Podle šesté epizody 21. řady Rošťárny bez konzervantů).

Vzhledem k Willieho prohlášením v několika epizodách, není tak úplně jasné, odkud přesně ze Skotska pochází. Podle zmínek o jeho původu v jedné z některých epizod můžeme usoudit že půjde o skotský Kirkwall nebo North Kilttown.

Školník Willie 2

Willie je znám pro svou stále rozzlobenou povahu s typickým skotským akcentem, rezavými vlasy a neupraveným plnovousem. Problémy s alkoholem společně s jeho ohnivým temperamentem z něj činí ne zrovna společenským typ pro okolí a pro děti už vůbec ne. Podle všeho jedinou věcí, která ho udžuje ve společnosti, je jeho mizerně placená práce školníka základní školy. Willie je emočně velmi spjatý s místem ve kterém žije – V chatrči na školním pozemku, o kterou už dvakrát přišel a to pokaždé díky Bartovi Simpsonovi, díky čemuž se Willie stává defakto úplným bezdomovcem. Poprvé se tak stalo, když Bartovi zabavil skateboard (21. díl deváté řady Bart televizní šoumen) a v další epizodě, když se nešťastnou náhodou strefí Bartova ledová koule do jeho chatrče (12. díl sedmnácté řady Pygmalion v sukni).

Školník Willie 3

Mezi Willieho záliby patří sledování a natáčení párů v autech. Díky jeho perverzní úchylce, pomůže v jedné z epizod Homerovi Simpsonovi obviněného ze sexuálního obtěžování (Devátý díl šesté řady Zvrhlík Homer).

Willieho léta těžké práce a dřiny mu dávají obrovskou sílu, vytrvalost a svalnatou postavu, která je vidět, když Willie ze sebe ztrhává šaty ve výbuchu vzteku. Avšak podobně jako u Neda Flanderse si jeho muskulární postavy bez toho, aby se částečně svékl, ani nepovšimneme. O Willieho síle a vytrvalosti se přesvědčil i Bart Simpson, kterého Willie zachránil před útokem divokého vlka (V epizodě Marge jde do zaměstnání S04,E07).

Zajímavosti

  • Willie je jedním z nejrozpoznatelnějších Skotů na světě, dokonce známějším než Ewan McGregor, Sean Connery nebo Billy Connolly (Magazín The Times; 2005)
  • V jednom díle se Willie stává ředitelem školy (U ohnivého Vočka; S03E10)
  • Náhodně objevil ložisko ropy na školním pozemku, když pohřbíval školního křečka (V epizodě Kdo postřelil pana Burnse?; S06E25)
  • Jedinou věnovanou Willieho epizodou v celém seriálu Simpsonovi – Pygmalion v sukni (S17E12)

Video: Homer ze Skotska při krádeži oleje školníka Williho