Úplně první Simpsonovi – The Simpsons shorts

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Seznamte se s úplným počátkem Simpsonových, kteří se poprvé na televizních obrazovkách objevili v roce 1987.

Úplně první Simpsonovi - The Simpsons shorts 1

Úplně první Simpsonovi - The Simpsons shorts 2Úplně první Simpsonovi se vysílali v americké show Tracey Ullmanové, britské herečky a popové zpěvačky (The Tracey Ullman show). Díky této show se diváci televizních obrazovek poprvé setkali s prvními třemi sériemi rodinky Simpsonových do doby, než byl Simpsonovým připsán vlastní vysílací čas. The Simpsons shorts (První krátké díly Simpsonových) vytvořil americký karikaturista Matt Groening v hale kanceláře J. L. Brookse – producenta americké televizní stanice FOX – který si Groeninga přizval pro vytvoření krátkých příběhů do již výše zmíněné televizní show Tracey Ullmanové. Původním úmyslem Matta Groeninga bylo vytvoření krátkých příběhů už jeho jinak slavného díla, komiksu “Life in the Hell“, který ho proslavil v tištěných mediích. Groening se však díky obavě o práva svého populárního celoživotního díla rozhodl o vytvoření disfunkční famílie, přičemž jejich členy pojmenoval podle jmen ve vlastní rodině. Tedy kromě jména svého jakožto syna, kterého pojmenoval jako Bart – Anagramem od anglického slova brat, v překladu spratek.

Krátké příběhy Simpsonových a jejich scénář vytvořil samotný Matt Groening. Animace se ujalo studio, které dostalo základní skicy vzoru rodinky, přičemžÚplně první Simpsonovi - The Simpsons shorts 3 Matt Groening předpokládal, že se studio ujme také úprav postav před samotnou tvorbou animace. To se však nestalo a místo toho se studio vrhlo do práce s dodanými skicy, které Matt Groening studiu dodal. Teprve až v druhé sérii prvních krátkých epizod Simpsonových, které se ujalo jiné animační studio se rozhodlo o typické žluté barvě postav, která tak začala charakterizovat simpsonovský svět.

Od roku 1987 až do roku 1989 vzniklo ve třech sériích dohromady na 48 dílů.

Zajímavosti

  • Tracey Ulmanová se soudila se studiem pro nárok podílu ze zisku, jelikož byla přesvědčená o vzestupu slávy Simpsonových díky její show
  • Bart Simpson se vyskytuje ve všech prvních epizodách Simpsonových, ve kterých má povětšinou roli v hlavní zápletce příběhu
  • Ve třetí sérii těchto prvních dílů se poprvé objevují Itchy a Scratchy v krátkém spotu show šáši Krustyho
  • Úplně první díl Simpsonových se odvysílal 19. dubna v roce 1987

No Responses

  1. 24. 2. 2019