Vše co jste chtěli vědět o Marge

Ad Blocker Detekován

Díky reklamě na webu mohou tyto stránky fungovat pro všechny naše návštěvníky. Prosíme, zvažte možnost vypnutí Blokátoru reklam ve Vašem prohlížeči, a pomozte tak v rozvoji webu. Zjistěte jak TADY.

Vše co jste chtěli vědět o Marge 1

Všechno co jste chtěli vědět o Marge Simpsonové v našem dalším pokračování o postavách ze Springfieldu.

Marge Simpsonová, celým svým jménem Marjorie Jacqueline „Marge“ Simpsonová (rozená Bouvierová) se narodila 1. října 1956 (v jedné z epizod však naznačila jiný měsíc narození, únor) v Capital City. Je nejmladší ze tří dcer manželského páru Clancyho a Jaqueline Bouvierových. Má dvě starší sestry, dvojčata, Selmu a Patty.

Jak se potkala s Homerem

S Homerem se poprvé v životě setkali v jednom z posledních docházkových ročníků Springfieldské základní školy. Homera později také doučovala, který se tak pokoušel získat její přízeň, aby s ním šla Marge na školní ples. Bohužel pro něj, si Marge vybrala jako doprovod Artii Zifa.

Stalo se tak ve dvanáctém díle druhé řady s názvem – Takoví jsme byli (The Way We Was; angl.), ve kterém se díky neúspěšném pokusu Artiiho o sex, Marge vydává autem zpět cestou domů, když potká Homera a sveze ho s sebou.

Manželství s Homerem

Po několik let spolu Marge a Homer na dvakrát chodili, když v 78. roce Marge zjistila, že je těhotná. Měli s Homerem svatbu v malé kapli vedle kasina, kdesi na okraji hranic státu Springfield, kterou můžete vidět v šestém díle osmé řady s názvem Rozdělený Milhouse (A Milhouse Divided; angl.). Tři roky na to se jim narodila dcera Líza. Posledním přírůstkem do jejich rodiny se stala malá Maggie. Homerův otec Abe koupil Homerovi a Marge dům, ve kterém společně žijí a vychovávají tři děti.

Životem v manželství Marge doslova žije. Většinu svého času se stará o děti a tráví čas domácími prácemi. Stará se o malou Maggie, je skvělou Lízinou oporou a podporuje ji v jejich aktivitách a Barta buď obhajuje nebo chrání před naštvaným Homerem. Přestože se v několika dílech s Homerem několikrát sami sobě odvrátili, vždy se k sobě zase vrátili.

Osobnost

Marge je velmi zásadovou ženou v domácnosti, což potvrzuje i fakt, že jako jediná povzbuzuje členy rodiny k nedělním návštěvám kostela. Nemá ráda rizika a snaží se jim za každou cenu vyhnout. Díky svým touhám o perfektním stavu věcí a jejímu pokrytectví si několikrát Marge, jakožto lidská „žlutá“ bytost, šlápne vedle. Vyjímkou tedy nebylo například udání manžela Homera produkční společnosti, když promítal filmy za domem na zahradě obyvatelům Springfieldu a podobně.

Marge je také velmi talentovanou malířkou, o čemž jsme se mohli přesvědčit v jedné z epizod druhé řady seriálu Simpsonovi – Síla talentu (Brush with Greatness; angl.), kdy ji Líza povzbudila se zapsáním do springfieldské umělecké soutěže. S vystaveným portrétem Homera ve spodním prádle na gauči soutěž vyhrála. Pro její talent si i majitel továrny pan Burns objednal od ní svůj portrét.

Zajímavosti

  • Přestože se Marge věnuje práci doma, její pracovní zkušenosti jsou celkem pestré. Marge například pracovala jako policistka, číšnice nebo učitelka. Dohromady si vyzkoušela 23 pracovních pozic.

Vše co jste chtěli vědět o Marge 2

  • Marge v jednom z dílů cvičila na steroidech, což ji pochopitelně moc krásy nepřidalo – v deváté epizodě 14. řady Namakaná máma (The Strong Arms of the Ma; angl).

Vše co jste chtěli vědět o Marge 3

  • Marge byla dvakrát ve vězení. Ve 22. díle 27. řady s názvem Ve vězení dobře, doma nejlíp (Orange Is the New Yellow; angl.)  čelila obvinění a byla zatčena za nedbalost při výchově dítěte, když nechala jít Barta do parku samotného. Ve druhém případě se Marge dostala do vězení, když v Kwik-E-Martu nezaplatila láhev Bourbonu – 21. epizoda 4. řady pojmenovaná Marge za mřížemi (Marge in Chains; angl.).

Vše co jste chtěli vědět o Marge 4

  • Marge úspěšně kandidovala na post starosty Springfieldu v šesté epizodě 29. řady s názvem Starosti starostky (The Old Blue Mayor She Ain’t What She Used To Be; angl.).

Vše co jste chtěli vědět o Marge 5

No Responses